BEROUNSKÁ TANCOVAČKA - hrají kapely FLEX a PHZS

BEROUNSKÁ TANCOVAČKA - hrají kapely FLEX a PHZS

27. 4. 2018 20:00 - 23:45  KD Plzeňka
taneční večer

Přijďte se pobavit na první berounskou tancovačku!

Kapela FLEX vznikla ze dvou na Berounsku v 70. letech populárních skupin FORTE 72 a EXPANZE.

Skupina PHZS vznikla jako "orchestr zájmové umělecké činnosti". Vytvořili ji zaměstnanci záchranné služby na okrese Beroun, kteří si tak dlouho pohrávali s myšlenkou založit kapelu a občas si zahrát pro zábavu, až ji nakonec v podobě PHZS realizovali. Repertoár skupiny je sestaven z písní české i zahraniční poprockové klasiky současné i minulé. Název PHZS byl vykládán jako zkratka slov Posádková hudba záchranné služby, postupně však zůstal pouze jako značka, jejíž původní význam se již vytratil kdesi v čase.

Historie skupiny se začala psát v již neexistující berounské restauraci Rudolfinum, kde 11. října 2013 proběhla ustavující schůze. Skupinu tehdy založila čtveřice Martina Schwarzrocková, Roman Malý, Jarda Babel a Tomáš Opálecký, první zkouška se konala zhruba o dva týdny později. V lednu 2014 se pátým členem kapely stal Vítek Schwarzrock. V té době jako jediný nebyl zaměstnancem záchranky, pojilo ho však s ní příbuzenské pouto: Martina je jeho švagrová.

V této sestavě fungovala skupina PHZS asi rok a čtvrt. Počátkem roku 2015 odešel z postu doprovodného kytaristy Roman Malý, skupině nějaký čas na pozici hostujícího člena vypomáhal Petr Michal. Od dubna 2015 hraje na doprovodnou kytaru Petr Hašler.

V tomto složení jste mohli PHZS vídat do letních prázdnin 2017, během nichž se Martina rozhodla svoje působení ve skupině ukončit. Od září 2017 tedy PHZS hraje ve čtyřčlenné sestavě.

Sestava:
Vít Schwarzrock - sólová kytara, zpěv
Petr Hašler - doprovodná kytara, zpěv
Jaroslav Babel - baskytara, příležitostně zpěv
Tomáš Opálecký - bicí

Vstupenky za 100,- Kč/ks můžete kupovat na místě před začátkem (na sále bude stolová úprava, takže kdo dřív přijde, dřív si vybere místo).

Oblečení neformální (nejlépe rifle!)!

TĚŠÍME SE NA VÁS!