FISAIC: PHOTOLITERA

FISAIC: PHOTOLITERA

30. 4. 16:30 - 25. 5. 2018 17:00  Holandský dům
Výstava

FISAIC: PHOTOLITERA

fotografie členů skupiny FOTO a verše členů skupiny Literáti Mezinárodní federace pro kulturu a volný čas železničářů (FISAIC)

Mezinárodní federace pro kulturu a volný čas železničářů (FISAIC) byla založena na podnět Francie a Švýcarska západoevropskými železničáři již v roce 1952 s cílem organizovat a kultivovat zájmovou činnost železničářů ve volném čase jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni. Federace nyní sdružuje již 22 zemí Evropy. Kromě fotografování zahrnují aktivity FISAIC několik desítek dalších činností. Čeští železničáři jsou členy FISAIC od roku 1992.

Členové české skupiny FOTO jsou z celé ČR, i přesto se scházejí 2-3x do roka, aby jednou za dva roky uspořádali společnou výstavu. Úspěšně se také zúčastňují několika mezinárodních soutěží. Skupina Literáti se připojila k Českému zemskému svazu FISAIC teprve v roce 2015, nejznámějším společným počinem je zatím kniha Literáti na trati (v roce 2017 vyšel již třetí díl).

Projekt PHOTOLITERA 2017 je tvořen 43 fotografiemi 14 fotografů a poezií 7 básníků. Výstavní cyklus začal loni v dubnu výstavou v příbramské galerii Gaudii Gratia, výstava dále putovala do galerií v Pardubicích, Prahy, Blatné a slovenské Žiliny. Výstavou v galerii Holandského domu cyklus končí svoji výstavní ´pouť´ a stane se součástí trvalé výzdoby prostor Ústředí Odborového sdružení železničářů v Praze Vysočanech. Připravuje se také knižní vydání.

Výstava bude zahájena 30. dubna v 16.30. Otevírací doba Po-Pá 9-12 a 13-17, o státních svátcích bude zavřeno, mimořádně otevřeno naopak bude o víkendu 5. a 6. května (Jarní hrnčířské a řemeslné trhy) v době 9-12 a 13-17.

FOTOGALERIE

Fotogalerie