Jiří Slíva: Humor v grafice

Jiří Slíva: Humor v grafice

12. 5. 10:00 - 3. 7. 2020 17:00  Městská galerie
Výstava

Grafik, karikaturista, ilustrátor, malíř, textař, básník i tvůrce aforismů - tím vším je Jiří Slíva. Na berounské výstavě můžete vidět grafiky z jeho poslední knihy Vino fatale.

Vzhledem k opatřením vlády bude výstava BEZ VERNISÁŽE.

 

 

Jiří Slíva absolvoval plzeňskou hutní průmyslovku, poté odešel do Prahy, kde vystudoval na VŠE ekonomiku průmyslu. Několik let pracoval jako odborný pracovník v Ústavu pro filozofii a sociologii ČSAV. Od roku 1979 se věnuje jako výtvarník na volné noze pouze kreslení a technice litografie. Slaví úspěchy jako grafik, ilustrátor a malíř. Své kresby a karikatury publikuje u nás i v zahraničí, je držitelem mnoha mezinárodních ocenění.

Jiří Slíva má za sebou řadu samostatných výstav doma i ve světě. Vyšlo mu také hodně samostatných knih a přes dvě desítky dalších ilustroval. Krásné jsou také jeho verše pro děti, které psával pro oblíbený časopis Mateřídouška.

Píše písňové texty, básničky, aforismy. Vše má společného jmenovatele – jemný gentlemanský humor, kterého dnes není dost. Jeho humor je postaven na paradoxu – staví běžné a seriózní náměty do nečekaných kontrastů.

Jiří Slíva je členem sdružení Hollar a zde hraje mimo jiné na kytaru ve volném sdružení Grafičanka.

Známý český výtvarník a básník najde jistě mnoho obdivovatelů mezi návštěvníky všech generací.

 

 

FOTOGALERIE

Fotogalerie