BeKuLe aneb BEROUNSKÉ KULTURNÍ LÉTO květen-srpen

BeKuLe aneb BEROUNSKÉ KULTURNÍ LÉTO květen-srpen

Termín se připravuje
Venkovní akce

Od svého vzniku vždy od května do září pořádá MKC kulturní akce na venkovním pódiu na Náměstí Joachima Barranda (od roku 2015 také v zahradě Muzea berounské keramiky). Součástí BEKULE jsou tak nejen v týdnu divadla pro děti, ale také prázdninové promenádní neděle, na nichž vždy od 18 hodin hrají kapely nejrůznějších žán­rů.

V rámci BEKULE se v minulosti odehrála také představení Noc na Karlštejně (2013) a Postřižiny o rok později, součástí jsou i oslavy Mezinárodního dne dětí (Štulec). Návštěvníci v rámci BEKULE už viděli a slyšeli například kapely Krausberry, Ginevra, Trombenik, Bluesberry, zpívali Věra Nerušilová, Jiří Štědroň, Miroslav Paleček, Karel Kahovec či Milan Drobný, jako saxofonista se představil herec činohry Národního divadla Vladimír Javorský (spolu s písničkářem a kreslířem Mirkem Kemelem) a další zajímavé osobnosti české kulturní scény.

 

BEKULE 2020:

Letošní Berounské kulturní léto mělo tradičně zahájit odpoledne pro děti ŠTULEC v neděli 31. 5. 2020. Vzhledem k momentální situaci v ČR, u které nevíme, jak se bude vyvíjet, je Štulec zrušen. Dobrou zprávou ale je, že podle všeho ostatní akce letošní BEKULE proběhnou beze změny (včetně festivalu Závodí) - samozřejmě za dodržení podmínek a opatření stanovených vládou! Začínáme pohádkou v zahradě Muzea berounské keramiky 11. června v 18 hodin!

Podrobněji o letošním ročníku ZDE

 

 

 

 

 

 

FOTOGALERIE