DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ (EHD)

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ (EHD)

7. 9. 2019 10:00 - 17:00  Různá místa
Slavnost

Oslavy Dnů Evropského Dědictví (EHD - European Heritage Days) budou mít letos zcela nový ráz. Probíhat budou poprvé na Náměstí Joachima Barranda, které se tak stane místem pro zábavu a odpočinek ve shonu souběžně probíhajících hrnčířských trhů na hlavním Husově náměstí. Místo bude pojato jako historické ležení se souboji, řemesly, muzikou i středověkou krčmou. Součástí budou také pohádky a dílničky pro děti, které můžete navštívit v přilehlé zahradě Muzea berounské keramiky.  

 

PROGRAM:

Dobové válečné ležení a šermířské souboje v podání historické skupiny Compania della Morte, historická muzika v podání skupiny Lucrezia Borgia, kejklíř, jarmark, středověká krčma...

11.00 a 15.15    Pohádky Divadla Studna pro děti (zahrada Muzea berounské keramiky)

14.45    předávání cen výtvatné soutěže 3d - Fantastický svět Karla Zemana

18.00    vernisáž výstavy Václava Šeráka (Muzeum berounské keramiky)

19.30    Phil Shoenfelt & Southern Cross - koncert

12.00 - 15.00 komentované prohlídky v KD Plzeňka Beroun (Plzeňská 83/48)

Navštívit můžete také výstavy v obou našich galeriích. Městská galerie Beroun, která sídlí v památce Duslova vila, je o víkendech otevřena běžně, komorní galerie Holandský dům bude výjimečně otevřena z důvodu oslav i v sobotu odpoledne a po celou neděli (po oba dva dny tedy 9-12 a 13-17).  Zdarma přístupné jsou také berounské památky nebo výstava Státního okresního archivu Beroun. Více o akcích ve fotogalerii nebo v kalendáři ZDE a ZDE.

  

MKC NENÍ POŘADATELEM souběžně probíhajících hrnčířských trhů!

 

 

FOTOGALERIE

Fotogalerie